środa, 12 stycznia 2022

Czarcie żebro - Ostrożeń warzywny - właściwości magiczne i zdrowotne

Czarcie żebro, czasami nazywane również ostrożeniem warzywnym to roślina niesamowita i wspaniała, ale przyniesie nam korzyści tylko jeśli potrafimy z niej korzystać.

Od wieków ludzie wykorzystywali jej zbawienny wpływ, zarówno pod względem typowo zdrowotnym, jak i magicznym. Która czarownica nie słyszała o tej roślinie? Każda miała okazję z niej skorzystać lub polecić ją potrzebującym. Ja używam czarciego żebra bardzo często, a jeszcze częściej zachęcam do korzystania z niego innych, którzy mają objawy zanieczyszczeń energetycznych.

Czarcie żebro - Zastosowanie zdrowotne

Wykorzystujemy głównie łodygi i liście (wysoka zawartość flawonoidów), świetne źródło białka, wapnia, potasu i magnezu. Wywary z tej rośliny dobrze sprawdzą się jako środki odkażające (w pełni naturalne i delikatne), poza tym posiadają właściwości przeciwgrzybicze i przeciwzapalne. Usuwa toksyny z organizmu, a stosowany bezpośrednio na skórę głowy poprawia jej napięcie, wygląd oraz kondycję włosów.

Czarcie żebro - Zastosowanie w magii

Ta roślina od wieków była stosowana do odczynania uroków, odgania choroby, podczepy energetyczne i działa ogólnie oczyszczająco na nasza Energię. Jest w pełni bezpieczna, nie można wyrządzić nią krzywdy, więc zanim sięgniemy po mocniejsze środki, taka kąpiel z czarciego żebra powinna być naszą pierwszą próbą ratunku lub chociaż złagodzeniem objawów do Rytuału Oczyszczającego.
Usuwa z naszej energetyki negatywną energię, która nagromadziła się tam przez życie pełne pędu, zapominanie o własnych potrzebach, stres oraz taką, którą podłapaliśmy gdzieś od innych, dlatego polecam kąpiele z tej rośliny wszystkim, którzy na co dzień muszą obracać się wśród ludzi chorych, niezadowolonych i wściekłych (podejrzewam, że do tej grupy zalicza się większość społeczeństwa, niestety).

Jak przygotować kąpiel z czarciego żebra?

Ziele wsypujemy do garnuszka (suszone można zakupić w internecie lub sklepach zielarskich, ze zdrową żywnością, w aptece) w proporcji pół szklanki suszu na dwie szklanki wody. Gotujemy maksymalnie 10 minut, przecedzamy przez sitko lub gazę. Wywar wlewamy do wanny wypełnionej gorącą wodą, myślę, że pół standardowej wanny wody będzie wystarczające. Nawet jeśli wykąpalibyśmy się w samym wywarze nic by się nam nie stało, więc lepiej by nasza kąpiel była trochę bardziej ziołowa niż za mało ;)
15 minut kąpieli wystarczy, po wyjściu z wanny nie wypuszczajmy wody, odczekajmy aż w pełni ostygnie i sprawdźmy, czy na jej powierzchni unoszą się farfocle. Jeśli tak, oznacza to, że mieliśmy co oczyszczać i zostało to oczyszczone. Czy do końca? Wodę można już wypuścić. Kąpiel należy powtórzyć za parę dni (oczywiście kąpiel przygotowujemy od początku) do momentu aż woda będzie czysta.

Jak przygotować wywar do picia z czarciego żebra?

Na wywar przygotowujemy stołową łyżkę ziela i zalewamy 200-250ml wody, gotujemy 10 minut. Warto pić taką herbatkę przed kolacją lub innym, lekkim posiłkiem raz dziennie.

NIE SŁODZIMY! Ziół nie powinno się nigdy słodzić, właściwie w ogóle powinno się wyeliminować cukier ze swojej diety, jest to trudne, więc chociaż nasze ziółka zostawmy w pełni naturalnej formie :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz